001414301 001414301
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

A jar of honey is $2.40. How much do 4 jars of honey cost

Respuesta :

buddhahavefun0
buddhahavefun0 buddhahavefun0
  • 10-08-2021

Answer:

It would cost you 9.6 dollar .

I hope it is helpful mark me as brainlest and follow me for more good answer plz♥️♥️

Answer Link
DarkGamingYT
DarkGamingYT DarkGamingYT
  • 10-08-2021
$2.40 x 4: $9.60

Proof:
Ver imagen DarkGamingYT
Answer Link

Otras preguntas

how many total Predators were eliminated from The Preserve between 1907 and 1939
an organ such as a kidney used for transplant needs to be tested for compatiblity with the person who is to recieve the organ. If this is not done,the A) donate
Yamil is observing a fossil insect preserved in amber.what can yamil learn about the fossil through observation?what tools might she use to make her observation
Read the sample writing prompt below. Hockey great Wayne Gretzky said, "You miss 100% of the shots you don’t take.” Write about a time you attempted to accompli
When people with severe obesity undergo bypass surgery that seals off part of the stomach, the remaining stomach then produces much less?
how do you solve S=2(3.14)rh solve for r
angie read 60 pages of a textbook in 2 hours. she turned on the tv and read 24 pages in 1 hour. angie’s average reading rate with the tv on, is what percent of
Help ASAP!!! need help fast
is the GCF of 28 and 50
which property is illustrated by the equation 6+ (4+x) = 6+ (x+4)