rofaidamaher
rofaidamaher rofaidamaher
  • 10-12-2016
  • Mathematics
contestada

the price p of an icecream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on the ice cream

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 10-12-2016
3.95p+0.85t

Hope this helps :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-12-2016
You can add $3.95 and $0.85 but it mostly depends on how many toppings you put on the ice cream.
Answer Link

Otras preguntas

How can drawing a self portrait be beneficial at different stages of life
What revolution were French watching
1. What were the Townshend acts? A: The British put taxes on imported goods such as tea and glass B: The British pt taxes on Hotels and other lodging accomodati
In the metric system, which of the following is correct? a:) 1,000= 1 milliliter B) 1,000 kilograms= 1 gram c:)100 centimeter= 1 meter
Living organisms break down polysaccharides into simple sugars. complex monomers. complex carbohydrates. simple polymers.
Which is a challenge of first-person narration? A. The story must be told in chronological order. B. The story cannot go into different characters' heads.
Which event of the French and Indian War do you think was the most significant?
How does the conflict in this passage help develop the plot?
Limestone is an example of
Which types of essays are most likely to be written in first person point of view?        A. Descriptive and narrative.   B. Expository and descriptive.