kristonnsbghgggjjj kristonnsbghgggjjj
  • 09-12-2016
  • Mathematics
contestada

if three dozen cookies cost $9 what is the cost per cookie

Respuesta :

MorganNicole
MorganNicole MorganNicole
  • 09-12-2016
three dozen is 12*9 which is 108
108/9= 12 cents
Answer Link
Sharon2126
Sharon2126 Sharon2126
  • 09-12-2016
.25 cent a piece per cookie i hope this helped you
Answer Link

Otras preguntas

_____ is required to start a chemical reaction. Chemical equilibrium The law of mass action Activation energy Metabolism
All poems have some sort of rhythm. a. True b. False
Personal hygiene is an important part of being a responsible person. a. True b. False
clarify the different roles in which the 5 democratic structures play in society
Which of the following left much of Europe in economic, social, and political disarray? a. the Bubonic plague b. feudalism c. nationalism d. the Hundred Yea
Mark the statement if it describes the Roman Empire at its height. A. The empire stretched from Spain to Assyria and from North Africa to Great Britain. B. T
RELIGIOUS EDUCATION HOMEWORK. examples of ways our senses can deceive us?
The Commercial Revolution succeeded in Europe, in part, because of which of these factors? A. The expansion of feudalism, which led to safer trade routes throu
Why is the product of 1 and 3/4 equal to 3/4?
Industrialization influences rates of literacy. a. True b. False