devonstroman6
devonstroman6 devonstroman6
  • 08-06-2021
  • Mathematics
contestada

a pack of ice cream bars costs $5.11. What is the unit price?

Respuesta :

dominicd0209 dominicd0209
  • 08-06-2021

Answer:

how much is in each pack?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

52 x 3 giving away points for free :)
The speed limit on a road is listed at 65 miles per hour. The car’s speedometer reads 63 miles per hour. Is it possible that this car is going over the speed li
Which of the following would best describe an example of “word painting”? A. Describing a portrait of Beethoven in the lyrics to a song B. Painting a picture wh
HOW does Megan Red Shirt-Shaw convey the importance of face-to-face experience in becoming an educator? (A) by illustrating how she was affected by some of the
Someone help, please
please help me. There is the screenshot down below.
Who will win this madden game?
GH = 4x - 1, and DH = 8. Find x.
Domain and range, HELP!
Eight days after being born, a squid's tentacle was 19 mm long. Fourteen days after being born it was 29.5 mm long.