ckm450439 ckm450439
  • 08-06-2021
  • Mathematics
contestada

If 2.25 kg of tomatoes costs $6.98, how much will you pay for 8 kg

Respuesta :

sadiaawais97
sadiaawais97 sadiaawais97
  • 08-06-2021

Answer:

I don't understand kbhuo

Answer Link
taylor2107 taylor2107
  • 08-06-2021
£6.98 / 2.25kg = £3.10 per kg
£3.10 X 8kg = £11.10
Answer Link

Otras preguntas

The difference between dual federalism and cooperative federalism is the degree to which
Find the least whole number that can replace square to make statement true
Lancaster bakery has net fixed assets of $329,700, current assets of $87,200, a price-earnings ratio of 12.8, a debt-equity ratio of 0.42, and earnings per shar
At some point in your driving career, you will most likely be faced with an oncoming vehicle swerving into your travel lane. true or false
what is personification
How do you post a picture
A particular computer takes 11 minutes to download a 33​-minute TV show. How long will it take the computer to download a 2.5​-hour ​movie?
Which cytoskeletal element attaches to desmosomes to resist pulling forces exerted on the cell?
Isabel wanted to determine if she could see the flag on the moon. What tool should she use?
A certain bacteria population is known to doubles every 30 minutes. Suppose that there are initially 80 bacteria. What is the size of the population after t hou