iluvbianca iluvbianca
  • 08-06-2021
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me pleaseee

6th grade math help me pleaseee class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-06-2021

Answer:

$0.27

However answered below me is correct. I divided backwards.

My apologies. It is 5am here locally and I've been up doing math for too many hours.

Unit price = Total cost divided by quantity

Unit price = 1.91 ÷ 7= 0.2728571429

rounded to the nearest cent $0.27

Answer Link
thatonekid1415
thatonekid1415 thatonekid1415
  • 08-06-2021

Answer:

27 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

k-ーーーーーー-8 cm一ーーーーーH :孙 Cm 그 :cm T 勺
Invention that sped up the process of spinning yarn and thread
Rikki-Tikki-Tavi plot
A diagram that shows the Earth at the center of the solar system is known as a what? 1. geocentric model. 2. heliocentric model. 3. universe model. 4. Earth-moo
What uses the kinetic energy for moving air
Can you help me with 6 please?
What are the basic needs of all cells in the body?
a counter top is in the shape of a trapizoid . the lengths of the base is 70 1/2 and 65 1/2 inches long. the area of the countertop is 1,224 square inches . wri
One of the problems with Internet voting is: a. there are too many candidates c. potential for voter fraud b. there are too many elections d. everyone doesn't o
Richelle drew hexagon KLMNOP. She thinks that the angles are congruent. How can she show that the angles are congruent without using a protractor?