trinitycallahan85 trinitycallahan85
  • 07-06-2021
  • Mathematics
contestada


At the market, 8 apples cost $4.
How much do 9 apples cost?

Respuesta :

hjksaghn2 hjksaghn2
  • 07-06-2021

Answer:

6

Step-by-step explanation:

Answer Link
ash3110
ash3110 ash3110
  • 07-06-2021

Answer:

$4.50

Step-by-step explanation:

8 apples = $4

9 apples = ?

8 ÷ 4 = 0.50

0.50 × 9 = 4.50

= $4.50

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line represented by the equation y = 4/5 x-3
Which one of the following is not an environmental problem at the Chesapeake Bay? a. Algal bloom b. Man-made pollution c. Increase in tidal wetlands and wild ri
PLSS HELP IĐK WHAT THIS IS D. You have learned three ways to tell about events in the past using the imperfect and preterite tenses in this chapter. Use the sp
Plz help . S S S S Z .
a mother is twice as old as her daughter 5 years from now she will be thrice as old as her daughter how old is the mother five years from nowRepresentation:equa
Equations of Exponential Functions Given the following table, determine the missing value. a. 1.15 c. 15 b. 115 d. .15 Please select the best answer from the ch
Molly drew a blue line that was 19 1/12 inches long. Then she drew a green line that was 8 5/12 inches long. How much longer was the blue line than the green l
Help me with this ASAP!!
which word best completes this sentence? we appreciate your ____ to this matter. assistance, understanding, cooperation, attention​
HELP ME ASAP 30 points What was the result of the conflict over Poland? A. Russia declared war on Austria and Prussia. B. Russia, Austria, and Prussia partiti