nighttimexx
nighttimexx nighttimexx
  • 06-06-2021
  • Mathematics
contestada

Use the graph at the top to figure out the question. If someone could help they would be great! And brainliest.

Use the graph at the top to figure out the question If someone could help they would be great And brainliest class=

Respuesta :

depresso13
depresso13 depresso13
  • 06-06-2021

Answer: A

Step-by-step explanation:

Each gallon costs 3 dollars.

8(gallons) times $3(for each gallon) = 24(dollars).

Answer Link

Otras preguntas

Elissa sells two breeds of dogs, she has 110 feet of fencing to enclose two adjacent rectangle dog kennels, one for each breed. An existing fence is to form one
The primary purpose of Grameen Bank is to __________. A. provide loans to aid in building infrastructure in the world’s poorest countries B. provide installme
hi, is anyone good at anatomy that is willing to help me with a few questions? thank you :) I put it under history, but it's really anatomy.
Why do some countries have a much higher population density than others?
Select all that apply. Biology is included in the study of _____. airplanes animals plants weather earth
There were five original Iroquois Nations. In the early 1700s, the Tuscarora joined the Confederacy as the sixth. Which is the best way to combine these two se
Sarah will be the goalie on our team this fall
A deer tick measures 29 centimeters in length in a photograph. If the photo has been enlarged by the factor of 100,what is the actual length of the deer tick?
great britain required more taxation from the colonies because of witch event
Candy buys 20 ounces of mixed nuts she puts the equal number of ounces in each of three bags how many ounces of mixed nuts will be in each bag write the answer