ianpoopsalot ianpoopsalot
  • 09-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds costs $11.25?

Respuesta :

Makiyolin
Makiyolin Makiyolin
  • 09-12-2016
$13.95 , because if the price of cheese is 1.24 then u times it by the pounds cost which this case $11.25 once u multiply that u r left with $13.95 as your answer.
Answer Link

Otras preguntas

What were 3 effects of European imperialism on Africa?
Meaning of heliocentric model
Define jurisdiction. jurisdiction.
how many feet are in 4 yards
Which of the following was not a term of the Treaty of Versailles? Germany lost land, people, and colonies. Germany had to make reparations. The United Nations
Current physical activity guidelines recommend that children and adolescents do at least ____ minutes of activity each day. a. 15. b. 60. c. 90. d. 35
what is the liquid phase of water
Both the satisfaction of creating new products and the possibility of earning money are _____ for an entrepreneur. risks incentives innovations
Coin and paper money is called?
The main style of architecture during the middle to later Middle Ages was a. Romanesque. c. Gothic. b. Greek. d. Medieval.