Seudónimo Seudónimo
  • 08-12-2016
  • Mathematics
contestada

A store spent $263.50 on 50 lb of bulk goods. What is the price per pound, in dollars, of the bulk goods?

Respuesta :

supersammy
supersammy supersammy
  • 08-12-2016
$5.27 per pound of bulk goods. Divide $263.50 by 50
Answer Link
Horseridder4
Horseridder4 Horseridder4
  • 08-12-2016
$5.27 per pound of bulk good you divide 263.50 by 50 i am pretty sure.
Answer Link

Otras preguntas

Pb⁴⁺ and PO₄³⁻ HELP HELP HELP HELP
answeerrrr pleasseee tysmmm
what was her fathers proffesion
Which of the following sentences is grammatically correct The students pens are on the desk
Un smartphone avec sa coque coute 60 €. Le smartphone coute 50 € de plus que la coque. • Combien coute la coque ?
Un cuerpo de 20kg aumenta su velocidad en 10m/s por acción de una fuerza constante aplicada durante 2s. Calcula el valor de la fuerza y la velocidad del cuerpo
what is the total volume of a planter with 5x5 opening
Two sides and an angle​ (SSA) of a triangle are given. Determine whether the given measurements produce one​ triangle, two​ triangles, or no triangle at all. So
b. - 4 + (-3) = 4+3 8 4 +3 =​
1. Ask a friend: What should law enforcement and victim service providers consider when responding to cases of child abuse and/or neglect? Then discuss here how