lilmiswag12
lilmiswag12
08-12-2016
Mathematics
contestada
can someone help me solve this problem
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
08-12-2016
lbs of nails : 2 3 5 6 8 10 20 x
cost : 0.86 1.29 2.15 2.58 3.44 4.30 8.60 y
unit cost is : 0.43 per lbs of nails
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Which was not a result of the independence movements that arose in Latin America in the early 1800s? A. Brazil became an independent kingdom under the Portugues
Where did the final battle of the Revolutionary War that ensured American independence take place? A. Boston B. Ticonderoga C. Saratoga D. Yorktown
I need a simile to describe a haunted castle... I really need help on that. I also need a metaphor too.
How was the factory system different from earlier forms of industrial organization? A. In the factory system children under the age of nine could work the new m
The respiratory system contains which of the following structures and organs? A. blood, blood vessels, heart B. tonsils, thymus, spleen, red bone marrow C. lymp
Your friend says that the second law of thermodynamics can't be true because life itself is a highly ordered system that wouldn't exist if everything tended to
Endocrine glands are responsible for A. Stimulating an immune response B. Regulating body activities C. Keeping the brain bathed in fluid D. Controlling body te
The compounds CH3OCH3 and CH3CH2OH are isomers of each other. These two compounds must have the same (1) density (3) melting point (2) reactivity (4) molecular
What is the exact volume of a sphere that has a radius of 7.5 ft? _____pi ft^3
One isotope of nitrogen has 7 protons and 8 neutrons. Which is the correct reference for this isotope? A. nitrogen-8 B. nitrogen-7 C. nitrogen-15 D. nitrogen-1