bcstroud bcstroud
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 3 1/2 gallons cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2021

Answer:

$32.20

Step-by-step explanation:

3 pounds are $27.60 and 1/2 a pound is half of $9.20.

So 3.5 gallons would be $32.20

Hope this helps!

Answer Link
Tankyyyyy Tankyyyyy
  • 10-05-2021
32.20, 9.20x3 1/2....hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Indigenous peoples who spoke Siouan languages lived in: A. a territory in Canada. B. South America. C. the Great Plains. D. the Appalachian Mountains.
how to conserve forest...?​
The next two terms of 2;6;18;54
1. People with strong intuition tend to A. live in the moment. B. anticipate and prepare for the future. C. not believe in personality types. D. get their energ
The function f(x) is shown in the graph. Graph that is increasing from negative infinity and is asymptotic to the x- axis in quadrant 3. The graph passes throug
Dubey Companies Incorporated reported the following accounts and amounts (in millions) in its financial statements for the year ended November 30, 2018. Account
The linear model represents the height, f(x), of a water balloon thrown off the roof of a building over time, x, measured in seconds.
Find the probability of rolling a sum less than 5 or a sum greater than 7 when a pair of dice is rolled.
PLS HELP BEST OF YOUR ABILITY Figure B is a scaled copy of Figure A. What is the scale factor from Figure A to Figure B?
Solve for all values of xx by factoring. x^{2}+5x-3= −4x−3