keishellwilson7 keishellwilson7
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

250 grams of flour cost $ 17 .00 . how muchnwill 3 bags each holding 1.5kg of flour cost​

Respuesta :

mokoenathabiso586
mokoenathabiso586 mokoenathabiso586
  • 10-05-2021

Answer:

$51.00

Step-by-step explanation:

One bag price multiply it number of price bag wanted $17.00 × 3 =$51.00

Answer Link

Otras preguntas

Resound in atleast 4 sentence.
Which of the following is NOT a necessary input for the process of photosynthesis?
lim x→3 x2 + 8x + 16 x − 3
¿Cuál es el sistema de ecuaciones que permite obtener el precio por litro de los dos tipos de gasolina? Ayuda antes de que se acabe el examen JAJAJAJA
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST HURRYYYY PLEASEEEE
3. Why couldn't Grendel's mother hurt Beowulf?
1/5(g - 10) I need a answer please help fast
What is the correct corresponding values of potassium
what is transported in the solution in the blood plasma of a healthy person? A) carbonic anhydrase B) fibrin C) glucagon D) glycogen
(2x+3)/4=x+6 Find x.