fowlesorane fowlesorane
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 candy bars cost $2.70 at the gas station mart. What is the cost for 1 candy bar?

Respuesta :

melisand170 melisand170
  • 10-05-2021
The answer is 0.9 the only you had to do is divide 2.70 by 3
Answer Link

Otras preguntas

Can I get some help on this problem? Thanks guys yo its really easy but I cant figure it out I need an explanation so dont post without one
Choose the word that can NOT complete the sentence. Está _____ . calor lloviendo nublado nevando
Tell me one way compound and elements are similar & one way compounds and elements are different
1. The challenges characters have to overcome in fictional works is known as the A. theme. B. setting. C. plot. D. conflict.
There are 40 clownfish and 35 anemones in a coral reef community. These populations have a mutualistic relationship.If the clownfish population size suddenly de
Which of the following is a tip for the passage-based reading questions in the critical-reading section of the PSAT? (APEX)A. when comparing an aspect of a pair
Please help. Would really appreciate it
"what problems resulted from deforestation in haiti and how did mango trees address it"
Which former spanish colonial territory fought a four year war for independence against the United States
a example secure the blessings