tae67868 tae67868
  • 07-05-2021
  • Mathematics
contestada

4) One package of blueberries costs $3. How
many packages of blueberries can you buy for 9?

Respuesta :

jacksontimmsen jacksontimmsen
  • 07-05-2021

Answer:

3 packages...

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How was the revolutionary war much more then just a war for independence
Which materials come together to form plaque select three options
What are 2 proteins that helps other cells resist viral infection
Most Swiss starlings produce four to five eggs in each clutch. Those producing fewer or more than this have reduced fitness. Which of the following terms best d
If a person weighs 186 pounds on earth,how much will he weigh on the moon? how many pounds different from his actual weight is that?
Which characteristic best describes a technique that Spanish Baroque artist Diego Velázquez used in his paintings?
HELP ASAP!!! Which part of a comet exists even when it is very far away from the Sun?
What is a cluster? A.) Plasma emission from the sun B.) Cosmic rays in the solar system C.) Portion of space containing many planets D.) Portion of space conta
how to use the words collaborate and techniques in a sentence
Please help me out here