412956 412956
  • 07-05-2021
  • Mathematics
contestada

you can buy an 8-pack of paper towels for $7.92 or a 12-pack for $11.64. Which is the better buy?

Respuesta :

9556474 9556474
  • 07-05-2021

Answer:

ill say the 8 pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The m∠B is two more than three times the measure of ∠C. If ∠B and ∠C are complementary angles, find the measures of both angles.
When you graph a linear equation what will the graph always look like?
Help pleaseeeee !!!!!!
which two integers have a sum of - 15
Cheyenne is playing a board game. Her score was -275 at the start of her turn, and at the end of her turn, her score was -425. What was the change in Cheyenne’s
__________ is an example of forming a more perfect union. A. Abolishing the national government and allowing each state to operate independently B. A nation wit
Describe the biological community you live in and explain what role (niche) you play in it.​
Prior to 1850, the melanic form of the peppered moth in Europe was:______.
excited for the weekend
BRAINLIEST Are tigers carnivores herbivore