rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

A six pack of soda costs $3.00. What is the price per can?
PLEASEEE HELPPPPPPPPPPPPPPPP

MI PAN ZUZUZUZUZUUZU

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-05-2021

Answer:

price per can is 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

body parts that work in pairs to help your body parts move
Are these expressions correct?
When multiplying exponents, what do you do when both the exponent and the base are different?
infer the direction of the net force acting on a car as it slows down and turns right
PLEASE HELP ME. SHOW YOUR WORK.
What outside force prevents the planets from moving in a straight line into space
What does the speaker in this poem say will happen to "thy thoughts, when thou art gone"? Music, When Soft Voices Die (To--) by Percy Bysshe Shelley Music, when
57 divided by 8 with remainder.
What is the easiest way to remember past present and imperfect tenses
In David's class, 3/5 of the boys build model rockets to launch. Instead of parachutes,streamers were used on 2/9 of the Rockets, to slow them down. What fracti