ae8062497 ae8062497
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

apples cost $2.19 per pound, what equation best presents y, the total cost of x pounds of apples?
​

Respuesta :

arbana11 arbana11
  • 06-05-2021
boop beep boop beep boop beep boop.
Answer Link

Otras preguntas

-x -7y = 14 -4x -14y =28
error analysis the solution shown for the equation is incorrect. what is the correct solution? what is the error? -3(4-r)=15 -12-3r=15 -3r=27 r=-9
11. vase 12.fail 13, sail 14 way 1. plate 2.brave 3. gain 4. lake 5. paid 6. take 7. day 8. hay 9. rake 10.vase sentences with these words pliss help me
pls help with this!! A recent report in USA Today indicated a typical family of three spends 420$ per month on food. Assume the distribution of food follows the
Hari was drinking a glass of water change into passive voice​
how do you sum polyniamls?
hello guys i need help with this problem, it says “the ratio of cents in a half dollar to cents in a dime” pleaseeeeee help i’m confused
find h(7) if h(x)=-7x-3
What two numbers add to get you negative 25
In French, make a list of at least five objects you see in your classroom. Make sure you include the correct article (le, la or l'). Translate the following wor