yeonicole60
yeonicole60 yeonicole60
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

Gina bought a thumbdrive and 12 writting pads for $13y . Each writting pad cost$2 Find the cost of the thumbdrive​

Respuesta :

josephntsamai06
josephntsamai06 josephntsamai06
  • 10-04-2021

Answer:

its 24 since each one cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Please help!! Timed!! Brainliest for correct, multiple choice !
Which of the following statements about the domestication of animals during the agricultural revolution is FALSE? A. The domesticated the animals so that they c
Please help. Lions used to hunt by themselves. Now, they hunt in packs. What type of adaptation is this? A.structural adaptation B.behavioral adaptation C. fu
Find the slope between: (4,6) (-1, -3)
What is the value of the variable in the equation, 83=y-99 * please help me for a cookie lol
1 Identify the expressions. 15 = 15 Om = 0 5+5 – 2(1) Ox+y=5+2
Joann is buying a new couch with a discount of 18%. If the original cost of the couch was $610, what is the discounted price? Which equations represent the fina
how do you know you have a direct variation in the relationship between two quantities?
sendddd meeeee memessss plsssssss
Which word in paragraph 1 has the same meaning as construct? 1. follow 2. gather 3. make 4. need​