barloase523 barloase523
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, Henry bought c pounds of cashews for $4.99 per pound. If he buys 2 pounds, how much will they cost?

Respuesta :

RockinMomma1979
RockinMomma1979 RockinMomma1979
  • 10-04-2021
The “c” pounds is a bit off putting if he only bought a pound. 2 pounds of Cashews would cost $9.98
Answer Link

Otras preguntas

What is 123.08÷34 and how do I get the answer I'm stumped
What is required to make a resting object move or a moving object change speed or direction?
When did the first member of the genus Homo evolve?
15 is what percent of 48?
When did the first member of the genus Homo evolve?
As an object’s temperature increases, the ____________________ at which it radiates energy increases.
Find a real number between 7 3/5 and 7 4/5
What is the answer to: -45=x+(-3)+50
Describe the changes in income and purchasing power of the urban middle and working classes. Who made the greater gains? Who lagged behind?
-9 + (-2)²help!! see im trying to get math done so i need help