diamondsh diamondsh
  • 09-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much will it cost to rent two videos at
$3.75 each and buy two boxes of popcorn
for $1.96 each?

Respuesta :

precioussaint591 precioussaint591
  • 09-04-2021

Answer:

11.42

Step-by-step explanation:

multiple $3.75 ×2 + 1.96 9×2 = $11.42 + tax

Answer Link

Otras preguntas

Find the arc length of the curve x=−2y^3/2 from y=0 to y=9.
a cube is 6.75 cm on each side. Using the formula volume = (length of a side)^3, and 1 inch = 2.54 cm, determine the volume of the cube in cubic feet.
What is (34) plus 70-35 equal
the perimeter of a rectangle is 35.6feet. the length of the rectangle is 12 feet. what is the width
The graph of a limacon curve is given. Without using your graphing calculator, determine which equation is correct for the graph. a circular graph with an inne
Use​ green's theorem to find the counterclockwise circulation and outward flux for the field f and curve c. bold upper f equals 11 x cubed y squared bold i plus
____ occurs when movements appeal to deeply held values and beliefs in the general population and link those to movement issues so that people's preexisting val
If your family gets regular medical checkups, what are you least likely to do when you are living on your own? Avoid doctors Forget regular checkups Neglect you
How to solve this problem
In 2007, the costs of underage drinking in Florida included __________ for suicides and suicide attempts. A. $4.8 thousand B. $48.3 thousand C. $4.8 millio