anonymousiii12388972 anonymousiii12388972
  • 08-04-2021
  • Mathematics
contestada

Marla bought 12 books for $27.60. What is the price per book?

Respuesta :

AlastorHazbinHotel
AlastorHazbinHotel AlastorHazbinHotel
  • 08-04-2021

Answer: $2.30

Step-by-step explanation:

Because if we do $27.60 divided by 12 we get 2.3 which then means 1 book cost $2.30

HOPE THIS HELPS ^^

Answer Link
Chaniyahb05
Chaniyahb05 Chaniyahb05
  • 08-04-2021

Answer:

2.3

Step-by-step explanation:

27.6/12

Answer Link

Otras preguntas

_______________ called for a redirection in the supply of long-range ballistic missiles.
Which inequality describes the graph?
Evaluate the quotient of 1.05 x 103 and 1 x 103:
Who could not deliver the news of the love plan to romeo because of the plague?
Orly uses 2 cups of raisins for every 8 cups of trail mix she makes. How many cups of trail mix will she make is she uses 12 cups of raisins?
The expression 3(×-9) is equivalent to
which elements of strict formal structure do auspex and a psalm of life share
The most important social skill in the workplace is____.
Solve for x in the equation
16.) A. B. C. Algebra 2 chapter 7