lolsieslollll
lolsieslollll lolsieslollll
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

Someone please help me

Someone please help me class=

Respuesta :

alexanderobieke
alexanderobieke alexanderobieke
  • 07-04-2021

Answer:

Lexington academy bought four bunches of hay for $9.

Mrs ratto can get 12 for $108

because one cost $9

so dear for: $9*12=$108

Answer Link

Otras preguntas

What costs and challenges cane with US victory in WWII?
All of the following are commonly used to monitor the health of a forest EXCEPT A. age of trees. B.type of leaves. C.number of trees. D.thickness of bark.
What was sensational journalism of the late 1800s called?
A small company did an analysis of their pay scale versus years of experience and found that the line of best fit was y = 2035.6x + 36,000. What does the 36,000
Narrative strategies
32 What percentage of alcohol is absorbed by the small intestine?
every 1/2 mile along a hiking path there is water fountain, every 1/4 mile there is a bench, and every 1/8 mile there is a marker. Which of the following will b
If the car moves for equal times along the road and hill, create an expression for its average velocity vector v(ave) in terms of v0x, V1x, and v1y during the t
which glide reflection describes the mapping ABC DEF​
What are some rules for writing dialogue? What does effective dialogue do for a narrative?