ethannoelhiggins
ethannoelhiggins ethannoelhiggins
  • 06-04-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 3 picture hangers sells for $2.22. What is the unit rate

A box of 3 picture hangers sells for 222 What is the unit rate class=

Respuesta :

lizzzy239
lizzzy239 lizzzy239
  • 06-04-2021

Answer:

0.74 cents each unit piece

Step-by-step explanation:

2.22 ÷ 3 = 0.74

Answer Link

Otras preguntas

(a + b + 1)2 – (a + b + 1)(x - 2) + (a + b + 1)
PLEASE HELP ME! Only answer if correct. :)
Bonus points for helpers If a 70 kg. skater acted upon by an unbalanced force of 161 N [West], what is its acceleration?
Find the values of x and y. The diagram is not to scale. 1 point 50 (x-2 (y-1) 66 X=65, y=68 X=68, y=65 X=50, y=68 X=66, y=70
And so I am Different 1. What can you say about the culture of these people? 2. Are their respective cultures the same as your own culture? In what ways are the
no need to answer correctly just say 2 Points :) 1+1= :Have a good: :day:
Which quotation from the excerpt shows a cultural aspect of the setting? ”What is his name?” ”Is he married or single?” "How so? How can it affect them?" “You m
find the value of s
Write one sentence in spanish to tell what class you don't like
It added depth and made it more realistic. It opened artists and peoples eyes to the idea of representing distance and depth in art.