ilovemybunnyhat
ilovemybunnyhat ilovemybunnyhat
  • 06-04-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1,4
for $0.85, 2 for $0.38, or 6 for
$1.10?

Respuesta :

gantaabhish gantaabhish
  • 06-04-2021

Answer:

6 for $1.1

Step-by-step explanation:

Answer Link
maddie82x maddie82x
  • 06-04-2021
6 for $1.1 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

A group of students wants to find out how much carbon dioxide is used by plants during the daytime. What control could be used in this experiment?
What happens before a growing storm twists into a tube shape?
How much heat is required to completely melt 1.37 mol of solid isopropyl alcohol at its melting point?
I need help is it A B C or D
What is the capital of Portugal?
compare 3 pounds and 50 ounces using <,>,=
porque es inportante el tema del universo
What is the net force on a 2-kg skateboard accelerating at a rate of 2 m/s2?
The following question refers to theme. if the sentence is correct, select "true." if it is incorrect, select "false." there may be more than one theme in a sin
Formatting is the process of changing the way letters, numbers, punctuation marks, and symbols appear on the screen and in print