chicobean2003 chicobean2003
  • 06-04-2021
  • Mathematics
contestada

A pizza cut into 8 pieces cost $10.00.
What is the cost per piece?

Respuesta :

jongps14 jongps14
  • 06-04-2021

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

10/8 =1.25

Answer Link
s944781
s944781 s944781
  • 06-04-2021

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

just divided 10 with 8

Answer Link

Otras preguntas

Chemical name for Fe2O3?
why were merchants able to make a profit on the silk road
78 divided by 190 steps
what is the value of any fraction with 0 in the denominator
The Persian Gulf, the Strait of Hormuz, and the Suez Canal are strategically important because they are...
The addition of a catalyst in a chemical reaction (A) increases the concentration of products at equilibrium. (B) increases the fraction of reactant molecul
Eukaryotic organisms that are neither fungi, plants, nor animals are members of which kingdom? a. Animalia b. Plantae c. Fungi d. Protista
Who is Henry ford and Albert Einstein
Which group took over the Russian government in 1917?
imagine that the number 2 button on your calculator is damaged and cannot be used.use a flow chart to show 3 different ways in which you can calculate 24x12