bobbycoffey1234
bobbycoffey1234 bobbycoffey1234
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Fred had $301 to spend on 8 books. After buying them, he had $13. How much did each book cost?
​

Respuesta :

YourBestFriendSpinel
YourBestFriendSpinel YourBestFriendSpinel
  • 10-03-2021
301-13=288
13 / 8 =
1.62
Fred spend $1.62 on each book
Answer Link

Otras preguntas

What is an amendment?​
How is mood different from tone? A) mood is when the writer only uses denotations of words, and tone is when writers only use connotations of words. B) mood is
anyone in the bay area?
Find the value of x. 30,45,x,100; The median is 51.
Allele frequencies for a particular trait are shown over five generations for a population of sexually reproducing organisms. According to the frequency changes
A rectangular prism is 12 feet by 10 ft by 3 ft. What is the volume of the prism? A 186 ft B 360 ft C 372 ft2 D 720 ft HELP PLS
in the adjoining figure ABC is right angled and triangle and B C D E is a rectangle .if ed= 24 cm then a triangle ∆ABC= 45 cm and BC = 7 cm find the length of a
what happens if an event is so frequent or so dramatic that the ecosystem can not recover
Given that sin θ = 0.5, where π/2 < θ < π , find cos θ .
please answer these thank you....