Seudónimo Seudónimo
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.24. What is the unit cost?

Respuesta :

thisisasmartkid
thisisasmartkid thisisasmartkid
  • 10-03-2021

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

8/8 =         1

4.24/8 = 0.53

1/0.53 = 0.53

Answer: 0.53 :D

Answer Link
eveamelia13
eveamelia13 eveamelia13
  • 10-03-2021

Answer:

I think its About 0.53 per orange.     Sorry if my answer is wrong

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the polygon? octagon pentagon Quadrilateral Triangle
Does anyone know this answer??
True or false: women disguised themselves as men and enlisted in the army, while some worked as spies.
2CH 2 and C 2 H 8 have the same number and kind of elements. How are they different?
please help me with this problem thank you soo much
Which word is a synonym of deficient? here the options Empty Dependent Sufficient Lacking ヘルプミーPlz Herupumī Plz
what is the square root of 39 divided by 5 multiplied by 10? i dont think people realize how much strength it takes to pull your own self out of a dark place m
What is the slope below?
what is the answer to this question 2 1/2-d=1 3/4
200% of the number is 16 what is the number