8846613384 8846613384
  • 10-03-2021
  • Computers and Technology
contestada

At a grocery store, 4 apples are on sale for $2.20. At that same rate, how much will it cost to purchase 9 apples?

Respuesta :

nabilalmofti nabilalmofti
  • 10-03-2021

Answer:

4.95$

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why do hurricanes have different names?
Look around and you will start to realize how many inventions are inspired by nature. Airplanes that glide through the air use some of the same design features
pls help me to answer this​
Lena has two coupons for shoes. Coupon A: 30% off of $63 shoes Coupon B: S22 rebate on $63 shoes Choose the coupon that gives the lower price, Then fill in the
What is the focus of social science
While an object is moving at a constant 20 m/s, a 5 N forcepushes the object to the left. At the same time, a 5 N force ispushing the object to the right. What
Juan was given a gift card for a coffee shop. Each morning, Juan uses the card to buy one cup of coffee. Each cup of coffee costs $2 and the original amount of
Think about a situation at school where you or someone you know has demonstrated grit. Describe the situation. Pls help me
need help please!!!!
This is very urgent!!!!!!!! URGENT URGENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!