33sayfde 33sayfde
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE ANSWER QUICK!

Which is better to buy?

16 oz for $3.39
64 oz for $8.60

Respuesta :

alexanderlogan111420 alexanderlogan111420
  • 09-03-2021

Answer:

64 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which word pair makes the most sense in this dialogue? —¿_____ vas? —Voy _____ mi clase de español. A. Con quién; a la B. Cuándo; al C. Cómo; a D. Adónde; a
Without solving, identify whether this equation has a solution that is positive, negative, or zero. 3x−5=-3 If you are not sure then solve the problem on paper
Why was cooperation essential for the North American fur trade?
Meaning of english 1 and english 2
6x + 2(3x – 9y + 5) + (-9)
Enter a negative number that has an absolute value greater than -10.
PLEASE ANSWER ASAP FOR BRAINLEST!!!!!!!!!!!!!!!! A bank is offering 2.5% simple interest on a savings account. If you deposit $5000, how much interest will you
How did the Nazis use the 1936 Olympics for propaganda purposes?
Plzz Help!!!!!!! 15+PTS and Brainliest!!!!!!!!!! Of the discoveries during the Scientific Revolution, which one has had the greatest impact on our lives?
How much unsaturated fatty acids are present in butter? a) 0.55 b) 0.65 c) 0.75 d) 0.85