baddie050
baddie050 baddie050
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy 4 pounds of peaches for $5.96. What do 4.5 pounds of peaches cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2021

Answer:

$6.71

HOPE THIS HELPS

-Todo <3

Step-by-step explanation:

5.96/4=1.49

peaches=1.49/lb

4.5*1.49=6.71

Answer Link

Otras preguntas

many of justinian subjects did not like him why ??
Look at the branching tree diagram below. Which group of organisms evolved after dogs?
in humans , the allele for long eyelashes is dominant (L) and the allele for short eyelashes is recessive (l). a female who is homozygous for long eyelashes and
How is the weight of an object in a spaceship near the moon related to the distance that the spaceship is from the moon? A) There is is no gravity on the moon
What is a example of a composite figure in your home or community? How would you decompose it to find the area? Can you think of another reason that it would be
Which of the following is a sentence fragment? (1 point) The first tiny purple crocuses bloomed in February. High up in the willow trees in the springtime. Cov
The sum of three consecutive odd integers is 327. find the integers
PLEASE HELP ME In a vasectomy, which part of the anatomy is cut or tied off? A. testes B. vas deferens C. urethra D. seminal vesicles
Please help 11 points up for grabs need full working out
Why are political speeches biased? because they try to get you to think, feel, or act in a particular way because they provide a lot of important information be