timyraam12 timyraam12
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of highlighters is proportional to the number of highlighters purchased. If a 4-pack of
highlighters costs $2.40, what is the cost per highlighter?

Respuesta :

samariatanner samariatanner
  • 09-03-2021

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is significant about chapter 5 regarding Gatsby?
What is significant about chapter 5 regarding Gatsby?
what are the fundamentals of music and renaissance music Melanie, Harmony, rhyme, form, beat and tempo and tembo​
Help please! Important!!!!!
quel est l’avantage du mariage?
find the polynomial for the following values x^2yxy-xy^2xy+xy
what is the outcome of general election in India​
Given: A(2,1), B(0,5), C(-1,2), AB and BC, center point (1,3) and r=√5. Find the equation of the circle.
Use the diagram to answer each of the following questions.
An example of suspended particulate matter is:- A) Unburnt Carbon B) Unburnt Oxygen C) Unburnt Nitrogen D) Unburnt Sulphur Please answer urgently