Seudónimo Seudónimo
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

At the market 4 ounces of truffles cost $28. How much would 1 1/2 ounces of truffles cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2021

Answer:

$10.50 Is your answer :)

Answer Link

Otras preguntas

If 3.64g of sand is separated from 5.25g of a mixture of salt and sand what is the percentage of sand in the sample
Imagine you are a driver, the driver went to England during the 13 hours of travel, and aircraft to fly using indonesia with a time of 2 hours,,,, how old is th
When Jorge put the pots and pans in the sink,the water level in the sink rose 0.6 inches. If the sink is a rectangular prism with a base 17 inches by 23 inches,
Complete the Square2x(squared)+8x+10
Imagine you are a driver, the driver went to England during the 13 hours of travel, and aircraft to fly using indonesia with a time of 2 hours,,,, how old is th
True or false segments of a tapeworm are called proglottids
how do I find the volume of a rectangular prism.?
need help.  arrange the polynomial in descending order,  x5+x+2x³+6+2x²= ______
True or false segments of a tapeworm are called proglottids
.  The cost of producing cell phones is represented as C=mx+b, where m is the marginal cost, x is the number of phones produced, b is the fixed cost, and C is t