liyahg36 liyahg36
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? $2.89 for 4 quarts or $4.39 for 6 quarts

Respuesta :

kimleerosue
kimleerosue kimleerosue
  • 09-03-2021

Answer:

$4.39 for 6 quartz

Step-by-step explanation:

if you multiply 2.89 by 2 it's more then 4.39

Answer Link

Otras preguntas

Please answer these spanish questions for me
You study how blowflies aid in animal decomposition in forest ecosystems. when would be the best time for you to do your research?
The courts have generally held school-sponsored prayer during regular school hours to be
Approximately how many miles was the Lewis and Clark expedition?
What is the kingdom of organisms that have cell walls and chloroplast
A chemical reaction which requires energy is called an ________________ reaction.A. heatingB. exergonicC. explosiveD. endergonic
A colleague has included you on an email that is irrelevant to you, but it continues to come to your inbox because people are using the Reply All button when re
algebra help please?
A restaurant sells tokens that customers used to play games while waiting for their orders which option is the best deal justify your answer 1 token= $0.50 10
Sharron did an experiment where she investigated how container size affected the growth rate of maple trees what is the independent variable in her experiment?