NymyariElliott
NymyariElliott
08-03-2021
Mathematics
contestada
...........................answer
Respuesta :
kenzyosbun05
kenzyosbun05
08-03-2021
The answer is b because 6(4x+3y) would be 6*4=24x then 6*3=18y
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
What is the unit rate for 5 pounds of lunch meat for $42.50?A. $5.31 per poundB. $6.50 per poundC. $7.25 per poundD. $8.50 per pound
Which of the following is true of a vertical marketing system? A) It is formed when two or more companies at one level join together to follow a new marketing
Water flows through pipe at a rate of 490 Milliliters every 6.5 hours express this rate of flow influence one's permanent round your answer to the nearest hundr
a farmer bought 25 rabbits. The number of rabbits doubles every 6 months. What happens to the number of rabbits in 10 years? Help plzzz
Which of the following expressions is equivalent
A power plant burns 12 tons of coal per day to generate electricity. Each ton of coal produces 7,327 kWh of electricity and emits 0.75 pounds of CO2 per kWh. Ho
Each of the following correctly match an English phrase with a mathematical expression except _____. a number times seven, 7x a number subtracted from seven, 7
why is si system considered as an extended version of mks system
The principle "Each Kind Shall Produce After Its Own Kind" is a biblical biological statement: a. generally true but with known exceptions b. true with no docum
The perimeter of a rectangle is 60 meters. What are the possible lengths of any of the rectangle’s sides if its area exceeds 216 square meters? (12, 18) [12, 18