pkmntrainerbella6 pkmntrainerbella6
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

Amanda purchased 2.5 pounds of lemons. The lemons were priced at $1.58 per pound. How much did Amanda spend on lemons?

Respuesta :

annahorner24 annahorner24
  • 08-03-2021

Answer:

$3.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

scientific notation 100400
If the temperature warning light/gauge goes on, what should you do?
how social factors can affect your views on death and dying
In a certain county, the number of charter schools is 4 less than twice the number of alternative schools. We know that there are 48 charter schools in the coun
To buy goods on credit means to
what kind of storage can be used to access your data on another computer?
3/4y - 12= 12 Please help me find the value of y and give me steps to find the answer. NOT JUST THE ANSWER
(5,?) is on the line x + 3 = y. Find the other half of the coordinate.
Kimberly is selling popcorn for a fundraiser at school.each student needs to sell a minimum of 20 buckets of popcorn.kimberley had sold 8 buckets so far. Part A
Which of the following is the best way to find the correct answer for an analogy question on a reading test? Cover the options and find the relationship. Find t