amelia289
amelia289
07-03-2021
Mathematics
contestada
If 6 cakes cost £1.80, how much do 4 cost
Respuesta :
nightmare688
nightmare688
07-03-2021
First find the value of 1 cake by dividing the price of all six by six. £1.80/6 can be seen more simply as 180p/6 which is 30p. Therefore 1 cake is 30p. Then multiply it with 4
which is 120
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Which element(s) would you expect to behave similarly to Gadolinium? What properties of would you expect to be the same, what would be different?
Q.A circle has a radius of 21 cm. Then determine the area!EASY
2. True or False: The heart is located between the lungs.
look at the picture please also be quick bec
I need to know day 4 and 5 i'm stuck
Question 3 plz will give 100 point
A student noted that the sign shown here is always associated with a wheelchair ramp at or near a staircase or entrance steps. What statement best identifies th
Vika made $35,500 last year. If her income is increased by 10.5%, what is her adjusted income, Ai? (show equation).
What were the two possessions of the James Dillingham Youngs in which they both took a mighty pride? A. James' auto shop business and Della's cooking ability B.
y³ written in expanded form is