viv1m19 viv1m19
  • 06-03-2021
  • Mathematics
contestada

A twelve pack of soda is on sale for $2.64. What is
the cost for one

Respuesta :

gabrielleellstrom gabrielleellstrom
  • 06-03-2021

Answer:$1.32

Step-by-step explanation:

Answer Link
dgabby655
dgabby655 dgabby655
  • 06-03-2021

Answer:

0.22 cents

Step-by-step explanation:

2.64 / 12 = 0.22

Stay safe! <3

Answer Link

Otras preguntas

for a living organism, which of the following are true? select all that apply A the ratio of C-14 to C-12 remains constant. B the ratio of C-14 to C-12 increase
Can you check and see if this is correct for me please?
How do you simply -4•3x
is this an iambic? The ocean symbolized his death.
The square and the triangle have equal perimeters.
Which food is not a vegetable?
What quadrilateral always has 4 congruent angles and opposite that are congruent and paralle
help please i really need it
compound nouns may be spelled in three way
after early colonial losses to the British in New York