Unicorns7456
Unicorns7456 Unicorns7456
  • 06-03-2021
  • Mathematics
contestada

Josiah spent 2.5 times as much as Angelina on their shopping trip. If Angelina spent ​$20.50​, how much did Josiah ​spend

Respuesta :

willzhang46
willzhang46 willzhang46
  • 06-03-2021

Answer: $51.25

Step-by-step explanation: All you have to do is do $20.50 * 2.5 and you get the answer. In this case, it is 41.25

Hope you are having a nice day and it would be extremely helpful if you gave me brainliest

Answer Link
josephjetttavares
josephjetttavares josephjetttavares
  • 06-03-2021

Answer:

51.475

Step-by-step explanation:

20.59×2.5=51.475 because all you have to co is multiply 20.59 and 2.5 and you have your answer

Answer Link

Otras preguntas

Which of the three types of muscle appear to have the most parallel fiber
Which statements accurately describe why the Renaissance began in Italy? Choose all answers that are correct. A. Italian city-states often competed with eac
find the unit price for each offer to determine which is the better buy: 6 paperback books for $19.00 or 8 paperback books for $26.00
how popular sovereignty releates to slavery
water is less dense as a solid than a liquid. true or false
i do not know what to say
A club decides to sell T-shirts for $12 as a fund-raiser. It costs $20 plus $8 per T-shirt to make the T-shirts. Write and solve an equation to find how many T
how old is rachel mcadams? user: how old is camella belle?
7 4/9+ 3 7/9 reduced to lowest terms
32. a pedestrian crossing sign is an example of a regulatory sign. true or false