Qveendesi1
Qveendesi1 Qveendesi1
  • 09-11-2016
  • Mathematics
contestada

If Tim spends $22.00 on 10 gallons of gas, how much did gas cost per gallon?
$2.00


$2.20


$2.50


$3.00

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 09-11-2016
22.00 / 10 = 2.20 per gallon
Answer Link
raymondrenfroe
raymondrenfroe raymondrenfroe
  • 09-11-2016

The answer is obviously $2.20

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP BEEN HERE for 30 minutes. GET A EASY 30 POINTS!
Will give brainliest! Which of the following explains why there were no major land routes between Aden and Damascus? The desert of the Arabian peninsula was dif
which is correct The letter was on White House _____. stationery stationary
Hello, I'm doing a video about prank calling. If you want to be in my video please call this scammer number. (323) 763-6822 (It might take 3-4 calls for him to
How many times larger is the volume of a sphere if radius is multiplied by 5
What is the exact area of a circle with radius 5? 10 25 25π 10π How do you solve the inequality -2x > -10 Divide both sides by -2. Add 10 to both sides Add 2
What is so interesting about la cueca in the northern side of Chile? A). only men dance B). it has a mix of Salsa on it C). their words are in English D
What are folded mountains made from?
What do you learn in math in High School in the United States?
Can someone help please