hopebraun14 hopebraun14
  • 09-12-2014
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2.6 pounds of cheese at $6.75 per pound?

Respuesta :

BashfulTrombone
BashfulTrombone BashfulTrombone
  • 09-12-2014
For two pounds it's $13.50. So 2.6 might be,$17.55. (Maybe) (But i'm pretty sure it's right.)
Hope I could hep. :)
Answer Link
rebcraw316 rebcraw316
  • 09-12-2014
$6.75*2.6 lbs= $17.55
Answer Link

Otras preguntas

If a worker is free to quit a job and find a new job at another place of employment, what US economic goal has been met?
The (manager, manger) was built for heavy weights.
Instructions: Select all of the correct answersWhat does the process of close reading help a reader do?understand how the story endsanalyze and critique the sto
A watershed exists in a mountainous area. In which type of water body will the water flow the fastest? aquifer, tributary, lake, or a river
What's the purpose of the battery in a circuit
Stress can emerge a. only from events that are important. b. from both positive and negative events. c. only from negative events. d. only from positive eve
An organism may be multicellular or unicellular true or false ?
interview with Marilla tsukamoto is an example of
What organisms have a bony skeletal system
what is sin 7pie/4 the answer does not have pie in it and it is not a decimal