danella1 danella1
  • 08-11-2016
  • Mathematics
contestada

Which set of paper towels is the better buy? 9 rolls for $8.73 or 14 rolls for $12.32?

Which set of paper towels is the better buy 9 rolls for 873 or 14 rolls for 1232 class=

Respuesta :

zionhedlund
zionhedlund zionhedlund
  • 08-11-2016
The answer would be 14 rolls for 12.32. 9 rolls for 8.37 would come out to 97 cents 14 rolls for 12.32 would come out to 88 cents. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

explain how food is digested and absorbed using the big idea of particles.
What elements do alkaline earth metals react with
Macy has completed 78% of the 50 questions on the test.how many questions has Macy completed
which of the following events is a part of the light reaction of photosynthesis ? a - production of carbohydrates b - splitting up of the water molecules c -
find the LCD for each pair of fractions 3/4, 5/8 3/4, 1/12 1/6, 5/24 2/9, 1/6 1/4, 3/7 1/12, 7/24 2/5, 1/2 1/16, 3/8 8/9, 1/5
What did Jan ingenhousz show?
Has america moved closer or farther to the Declaration of independence? Why?
Two similar posters have a scale factor of 4:5. The large posters perimeter is 85 inches. Find the small posters perimeter.
·show me how to solve this promblem.2.7
Which are acceptable reasons for studying history?    Choose all answers that are correct.a. It teaches us to accept religious doctrines.b. It provides instruct