Seudónimo Seudónimo
  • 08-11-2016
  • Mathematics
contestada

Parsley costs $.60 per ounce. If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe, how much will he spend on parsley?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-11-2016
Multiply .60 and 7.25.
The answer is $4.35. Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

"6 less than the quotient of a number and 5"
Cairo is home to about _____ percent of Egypt's people. 1- 30 2- 25 3- 20 4- 15
what were some of the justifications for slavery? give 4 justifications and explain each one of themPLEASE help ​
What helped the Allies begin to win World War I? the withdrawal of Canada from the Allies the surrender of Austria-Hungary the arrival of U.S. troops in Europe
Question is in picture
Take Quiz QUESTIOIT 4 I pes What was the name of the general who that George Washington (1st President of the United States) modelled himself after and who has
Answer 4. Pls pls ASAP ASAP pls ASAP please ASAp
Hydrogen chloride dissolved in water yields hydrochloric acid. What is the molar concentration of HCl if 3.65 g of hydrogen chloride is dissolved in 500 mL of w
PLEASE ANSWER WILL MARK BRAINLIEST!!! Space exploration of any kind costs billions of dollars. Some people argue that it is well worth the cost because of the d
Which of the following environments is most likely to have days with a relative humidity of less than 10% (ten percent)? a desert a swamp a rainforest a deciduo