elzroyaaFli elzroyaaFli
  • 07-11-2016
  • Mathematics
contestada

Todd keeps his 4 room house very clean. it takes him 1 hour and 36 minutes to clean his whole house. how long does it take him to clean one room?

Respuesta :

XxArcticWolfxX
XxArcticWolfxX XxArcticWolfxX
  • 07-11-2016
136 = 96 Minutes 
96 / 4 = 24
24 x 4 = 96 

Answer Hopefully: 24 Minutes Per Room 

Hopefully this helps 
Answer Link

Otras preguntas

Describe with an example how corroded structures can lead to environment pollution? ​
Use an example to describe how an investor can make money in the currency-exchange market.
What started the renaissance?
Work out the volume of this prism.
Review: 12. Fill out the table. Fraction Decimal Percent 22% 1 8 0.32
3a + 7b > 2a – 8b solve for a
Distance travelled can be found from the A area under a velocity-time graph B area under an acceleration-time graph C gradient of a force-time graph D gradient
Please answer correctly !!!!! Will mark brainliest answer !!!!!!!!!!!!!!
Marco bought 5 gallons of gasoline for $17.70. To find the unit price, the cost by the number of gallons. The unit price is .
[1620] And yet the Lord so upheld these persons, as in this general calamity they were not at all infected either with sickness, or lameness. And what I have sa