bestrockworld bestrockworld
  • 07-11-2016
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. Find the cost of 15 cans.
ANSWER ASAP! PLEASE EXPLAIN HOW YOU GOT IT!

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 07-11-2016
$6
10*1.5=15
4*1.5=6

Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

James bought a house that needs repairs in the 24 ft by 15 ft back yard. He will have to grow the grass by planting seed which costs $24.95 per bag. Each bag wi
a essay that includes I knew what needed to be done but I could not find the courage to do it​
Multiple Choice Question Identify which of the following is a sentence fragment. O I wanted to adopt almost every cat that came in. O My senior year of high sch
HELP PLS HELP Exercise 10. (Photo) write my answers the right way Merci:-
Write the following in terms of sin and cos ; then simplify if possible. (Leave your answer in terms of sin and/or cos .) csc cot
PLZZZ HELPPPP ILL MARK BRAINLIEST TO FIRST AND CORRECT ANSWER THAT HAS WORK AND A THX TO SECOND AND CORRECT ANSWER.
One puppy weighs 12 oz another weighs 5/8 pounds which weighs more?
can someone explain it to me please​
Determine which of the following graphs does not represent a function.
Which equation describes the function shown on the graph?