lizstersharez lizstersharez
  • 06-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $36 for 4 tickets?

Respuesta :

wondersdohappen
wondersdohappen wondersdohappen
  • 06-11-2016
36÷4=9
One ticket costs 9 $
Answer Link

Otras preguntas

A’s share is 40% of the B’s 20% profit in an investment of Rs.500,000. What is the share of A? Rs.32,000 Rs.34,000 Rs.36,000 Rs.38,000 Rs.40,000
I need two examples of things that apply to both relative and absolute dating
2 1/2 + 4 2/3 = need help with it
.98345 x 100 =? a .0098345 B 983.45 c 98.345 d 9.8345
Find the solution set. x2−4x−5=0 Separate the two values with a comma. Enter the correct answer.
eyyy some one help meee!!
A car traveling at 27 m/s starts to decelerate steadily. It comes to a complete stop in 5 seconds. What is its acceleration?
Find the measure of B and C. Round the measure of angles to the nearest tenth. B = 40°, C = 81.9° B = 58.1°, C = 40° B = 81.9°, C = 58.1° B = 58.1°, C = 81.
5-9k+8k-8 I would love to know this answer please help
why might two individuals have different responses to the same stressor