DawgTwist
DawgTwist DawgTwist
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

heeeelllllllllllllllllllllllllllpppppppppppppppppppefwejjewjfuweouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

heeeelllllllllllllllllllllllllllpppppppppppppppppppefwejjewjfuweouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu class=

Respuesta :

anishbattineni anishbattineni
  • 11-02-2021

Answer:4

Step-by-step explanation: 144/36=4

Answer Link
sxrgexmsp
sxrgexmsp sxrgexmsp
  • 11-02-2021

Answer:

4 yards

Step-by-step explanation:

144 divided by 36

Answer Link

Otras preguntas

What is the concentration of a KCl solution made by diluting 75.0 mL of a 0.200 M solution to a final volume of 100. mL?
Which two factors contributed to the stock market crash?
The cost for hiring a car for 2 days in 2018 was Rs. 264 which was 20% more than in 2013. What was the cost of hiring a car for 2 days in 2013?
Write the phrase as a unit rate. $37.13 for 5.5 pounds
How many 4-digit numbers can be created using the digits 1, 3, 5, 7, and 9 without repeating any digits within that 4-digit number?
The figure shows a square, a regular pentagon and a regular hexagon put together. What is the measure of ∠BAC
What is one way to prevent phishing? A) using an ssl when online B) marking odd emails as spam C) using atms at banks D) shredding old documents
In feudalism what is the name of the person who is granted a parcel land from a landowner? A. serf B. count C. vassal D. peasant
If $300 is invested at a rate of 5% per year and is compounded quarterly, how much will the investment be worth in 15 years? Use the compound interest formula A
Write the phrase as a unit rate. $37.13 for 5.5 pounds