misskeisha2008 misskeisha2008
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of seven oranges for $2.80

Respuesta :

633306 633306
  • 11-02-2021

Answer:$19.60

Step-by-step explanation: All you have to do is get 2.80 and times it by 7

Answer Link

Otras preguntas

if the mean of a set of 12 number is 13 then the sum of the number is? ​
The sunset is a mix of yellow, orange, and red color because the long wavelengths of white light are .
HELP MEEEEEE PLEASE
Help Plz ASAP!!!!! Arianna's register shows a deposit on 9/5 in the amount of $310.25 an ATM withdrawal on 9/8 in the amount of $60.00 and check #149 on 9/14 i
This image shows several multicolored blankets in two rows.Which principle(s) of design does this image show?The image shows both unity and variety.The image sh
What do isotherms show? Points of equal humidity Points of equal wind speed Points of equal air pressure
Who secured an agreement to bring Americans to settle in Texas?
What makes a molecule polar?
Stuck.. help please
Fernando se cepilla __ . el espejo los dientes 2. Emilio se lava __. la cara el champú 3. Marina tiene sueño. No desea __ antes de las 9 de la mañana. levantars