maloneava72 maloneava72
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

 It cost 199 for24 bottles of water what is the unit rate per bottle

Respuesta :

rihannaolivero803 rihannaolivero803
  • 10-02-2021

Answer :

the answer is 12

Step :

Answer Link

Otras preguntas

Please help me I will give you the crown and extra points.
Do you agree that a constitution be “more lasting” when a large middle class is the “arbiter,” or the one who has the power to decide? Why or why not?
13.) You are a contractor and charge $45 for a site visit plus an additional $30 per hour for each hour you spend working at the site. Write and solve an equati
Which of the following characteristics is true of an epic?
The probability that a live birth requires a cesarean delivery in a certain American state is 0.248. If 8 live births occur independently in this state, compute
Question 3 (1 point) What is the correct solution for the following addition, reported to the correct number of significant digits? Assume all numbers are measu
Given below are descriptions of two lines. Line 1: Goes through (1,1) and (-2,7) Line 2: Goes through (-1,4) and (1,0) The slope of Line 1 is m = | The slope of
based on thoreau’s transcendental beliefs, why might he have written an essay opposing the war? to explain the individual’s responsibilities within a
If 2d / 4 = 20, does 2d / 4 + 6 = 5 + 4? Yes or why not
pedro wants to make 3 1/2 batches of granola bars. His dad tells him that he needs 5 1/4 cup of oatmeal. How much oatmeal does pedro need for a single batch