javionbridges12 javionbridges12
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the approximate unit price of the Bacon Snacks?
A. $0.65 per pound
B. $1.53 per pound
O c. $2.29 per pound
O D. $7.99 per pound

Respuesta :

shadowxgamer102
shadowxgamer102 shadowxgamer102
  • 10-02-2021

Answer:

D. 7.99 perpound

Answer Link

Otras preguntas

Determine whether the function f(x) = -920 + 6 + 2 is even, odd or neither.
IN YOUR OWN WORDS, WHY DOES THE HOUSE HAVE THE POWER OF THE PURSE
"Cameron finished her homework before her favorite show came on." Complex, Compound, or Simple sentence?
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
How is a controlled variable different from a responding variable? A. A controlled variable changes due to changes in the respondin variable during the experime
Find the slope given the two points below: (-8, — 11), (-1, 17)
9th grade math please help. A B C or D?
The difference of two complementary angles is 20. Find the measure of each angle​
Henry has created a software product that manages a database of company clients. He wants to install the software on a client's computer, which has an operating
On what interval(s) of x is f(x) positive?On what interval(s) of x is f(x) negative?​